Związek Cyfrowa Polska jest branżową organizacją pracodawców – zrzesza największe w Polsce firmy z branży cyfrowej i nowoczesnych technologii, w tym producentów, importerów i dystrybutorów. Głównym celem organizacji jest dbanie o rozwój tego sektora w Polsce.
Związek aktywnie śledzi oraz osobiście angażuje się w prace nad wszelkimi regulacjami, które mogą mieć bezpośredni lub pośredni wpływ na działalność branży nowoczesnych technologii w naszym kraju.
Jednym z głównych celów Związku Cyfrowa Polska jest wspieranie i budowanie cyfrowej gospodarki, m.in. poprzez rozpowszechnianie idei e-usług czy digitalizacji. Cyfrowa Polska dba jednocześnie, by wraz z rozwojem e-rozwiązań wzrastało również ich cyberbezpieczeństwo, które wiąże się ze stałym podnoszeniem świadomości społecznej oraz kompetencji zarówno wśród przedsiębiorców, jak i administracji publicznej.
Centrum GovTech to międzyresortowa jednostka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mająca swoje początki w 2018 roku, kiedy z inicjatywy Premiera Mateusza Morawieckiego powołano Program GovTech Polska. Jego nadrzędnym celem jest koordynowanie całości procesu tworzenia przez administrację publiczną narzędzi cyfrowych, skupiając się jednak nie tylko na samym technologicznym aspekcie, ale uczestnicząc w procesie tworzenia cyfrowej rzeczywistości i jej popularyzacji wśród obywateli.
Kluczowym elementem działania Centrum jest otwarte i proaktywne podejście do relacji z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i innymi innowatorami. Tu też wykorzystywane są nowoczesne narzędzia, które GovTech Polska popularyzuje wśród administracji publicznej. Centrum jest także odpowiedzialne za kluczowe projekty cyfryzacyjne w Polsce – od tych już funkcjonujących, po te dopiero powstające.
Centrum łączy wszystkich, którzy za pomocą innowacyjnych technologicznie rozwiązań wspierają rozwiązywanie wyzwań, z jakimi mierzy się sektor publiczny, usprawniając tym samym efektywność działania sfery publicznej i podnosząc jakość życia obywateli.
Od ponad 20 lat rozwijamy w Certum bezpieczeństwo cyfrowe. Specjalizujemy się w usługach certyfikacyjnych potwierdzających tożsamość w internecie oraz dostarczamy rozwiązania zapewniające wiarygodność i bezpieczeństwo dokumentów, danych elektronicznych i urządzeń.
Dążymy do tego, żeby biznesy naszych klientów mogły się dynamicznie rozwijać, zachowując pełną odporność na cyberataki i inne zewnętrzne zagrożenia. Wykorzystując nowoczesne osiągnięcia technologiczne, tworzymy rozwiązania, które pomagają naszym klientom sprawniej, wygodniej i bezpieczniej poruszać się w wirtualnym świecie.
Certum tworzy kompetentny i doświadczony zespół ponad 150 specjalistów, któremu zaufały już setki tysięcy firm i instytucji na całym świecie. Bogate, wieloletnie doświadczenie poparte specjalistyczną wiedzą pozwala nam realizować nawet najbardziej skomplikowane i zaawansowane technicznie projekty. Kładziemy przy tym szczególny nacisk na zgodność świadczonych usług z obowiązującymi uwarunkowaniami prawnymi i normalizacyjnymi. Więcej informacji na www.certum.pl oraz paperless.asseco.com
Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego i Usług Zaufania (EFPE) to największa międzynarodowa konferencja w Europie poświęcona elektronicznym usługom zaufania, w tym podpisowi elektronicznemu i PKI, a także elektronicznej identyfikacji i bezpieczeństwu cyfrowemu. EFPE od dwóch dekad skupia ekspertów i specjalistów w dziedzinie prawa, technologii oraz praktyki zastosowania elektronicznych usług zaufania.
Konferencja tworzy unikalny klimat dla spotkań biznesu z przedstawicielami świata nauki i administracji publicznej z kilkudziesięciu krajów. Podczas wystąpień, wywiadów i dyskusji prezentowane są doświadczenia poszczególnych branż oraz omawiane oczekiwania i kierunki rozwoju rynku usług zaufania w ujęciu globalnym.
Obserwatorium.biz jest niezależną polską firmą doradczą, działającą na rynku od 2015 roku, specjalizującą się w tworzeniu i wdrażaniu strategii cyfrowych w przedsiębiorstwach, głównie z sektora finansowego oraz administracji publicznej.
Wspiera klientów w poszczególnych fazach rozwoju strategicznego — diagnozy sytuacji wewnętrznej, otoczenia rynkowego, pomaga formułować nowe cele i produkty, uwzględniając trendy społeczne i biznesowe wynikające przede wszystkim ze zmian technologicznych, wspiera procesy wdrożeniowe i realizacyjne, w tym dla dostawców IT. Realizuje szereg działań edukacyjnych jak szkolenia i konferencje, aby szerzyć na rynku wiedzę o transformacji cyfrowej, jej konsekwencjach i warunkach optymalnej implementacji w danym przedsiębiorstwie.
Program Czysta Polska, realizowany przez Grupę Polsat to inicjatywa, która ma na celu edukację społeczeństwa i przybliżenie korzyści z ekologicznego trybu życia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo działania człowieka i sposób w jaki funkcjonuje na co dzień, oddziałują na środowisko, a w konsekwencji na zdrowie i życie ludzi.
Autorzy inicjatywy wprost mówią o tym, że postawy proekologiczne nie powinny pozostawać jedynie w sferze deklaracji, szczególnie, że w wielu przypadkach są bardzo proste do wdrożenia, a jednocześnie zdecydowanie tańsze od tradycyjnych rozwiązań.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to innowacyjna uczelnia ekonomiczna rozwijająca, kształcąca liderów życia gospodarczego i społecznego. Jest znaczącym na świecie ośrodkiem badań naukowych, nowych idei i inicjatyw kreowanych przez wspólnotę akademicką, absolwentów, a także przedstawicieli biznesu, organizacji społecznych i administracji publicznej.
SGH, będąc niezależną i wrażliwą społecznie uczelnią, kształtuje obywatelskie oraz etyczne postawy poprzez swoją działalność dydaktyczną, badawczą i opiniotwórczą. Jednym z elementów strategii współpracy z biznesem jest wzmacnianie potencjału uczelni, wspólne do dążenie do umacniania pozycji SGH jako wiodącej uczelni ekonomicznej.
Łącząc praktyczne doświadczenie z teorią, zapraszamy naszych partnerów, by mogli pokazywać studentom i studentkom SGH, jak właściwie wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności oraz przekuć je w sukces.
Szostek_Bar i Partnerzy Kancelaria Prawna. Działając w epoce społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy, zdajemy sobie sprawę, jak ważne w biznesie jest wsparcie ze strony specjalistycznej oraz nastawionej na rozwój kancelarii prawnej. My także jesteśmy przedsiębiorcami i doskonale wiemy, z jakimi problemami musi borykać się nowoczesna firma (niezależnie od skali prowadzonej działalności).
Kompetencje z zakresu prawa nowych technologii, handlu elektronicznego, wdrożeń systemów teleinformatycznych, w tym opartych o Blockchain i Sztuczną Inteligencję, ochrony danych osobowych i prywatności, prawa energetycznego oraz prawa i postępowania cywilnego, gwarantują najwyższą jakość świadczonej przez naszą Kancelarię pomocy prawnej. Dotyczy to zarówno stałej obsługi, jak i realizacji konkretnych przedsięwzięć prawnych.
Bierzemy udział w wielu konferencjach, prowadzimy szkolenia, publikujemy artykuły na temat najciekawszych aspektów prawa nowych technologii, Sztucznej Inteligencji, depapieryzacji, dokumentów i podpisów elektronicznych, prawa własności intelektualnej i Blockchain. Jesteśmy także ekspertami w zakresie służebności przesyłu i związanych z tym zagadnień prawnych.
W codziennej pracy wykorzystujemy nowoczesne i bezpieczne narzędzia komunikacji, dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów, aby zapewnić bieżący kontakt, szybką obsługę oraz dostęp do danych z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu.
Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie jest częścią największej grupy uczelni wyższych w Polsce, która kształtuje młodych ludzi od ponad 25 lat. Na rynku warszawskim uczelnia działa od 2019 i według raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest najchętniej wybieraną uczelnią wśród uczelni niepublicznych w Warszawie.
WSB w Warszawie w ramach Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacyjności, prowadzi studia licencjackie i magisterskie, a także studia podyplomowe, w języku polskim i angielskim. Uczelnia zgodnie z bieżącymi trendami technologicznymi, udoskonala system rekrutacji online, tak by całkowicie ograniczyć papier w tym procesie.
Łączymy sferę biznesową z akademicką. Współpraca z organizacjami pozwala nam być na bieżąco z aktualnymi trendami na rynku pracy, a jednocześnie spełniać oczekiwania studentów dotyczące przyszłej kariery. Studenci otrzymują nie tylko wykształcenie, ale także przygotowanie do świadomego funkcjonowania we współczesnym świecie.
Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander. Grupa jest obecna na polskim rynku od 2001 r., jednak marka Santander Consumer Bank pojawiła się w roku 2006 r. Santander Consumer Bank jest liderem rynku consumer w Polsce, oferuje szeroki pakiet produktów bankowych w tym kredyty samochodowe, karty kredytowe, kredyty gotówkowe, lokaty, ubezpieczenia, kredyty ratalne, rachunek oszczędnościowy i inne.
Naszym celem jest pomoc ludziom i przedsiębiorcom w rozwoju. Nasza kultura opiera się na przekonaniu, że wszystko co robimy powinno być : Simple, Personal, Fair.
Naszą wizją jest być Bankiem efektywnym i nowoczesnym z perspektywy klientów, pracowników oraz partnerów biznesowych, dlatego też realizujemy strategię paperless, która pozwala realizować biznes bez papieru przy wsparciu nowoczesnych technologii.
Asseco Poland jest największą firmą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ok. 27,5 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała blisko 100. Spółki Asseco notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.
Samsung jest jednym z największych światowych twórców nowej technologii, dzięki którym inspiruje ludzi na całym świecie. Dzięki nieustającym innowacjom stale zmienia świat telewizorów, smartfonów, urządzeń do noszenia, tabletów, urządzeń cyfrowych, systemów sieciowych, urządzeń medycznych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung współtworzy również świat Internetu rzeczy, między innymi dzięki inicjatywom takim jak Smart Home i Digital Health.
Jednym z celów firmy jest cyfryzacja procesów, której zadaniem jest zmniejszenie ilości wykorzystywanego na co dzień papieru.
To jeden powodów naszego zaangażowania w kampanię – #BiznesBezPapieru, gdzie wraz z Asseco tworzymy również takie rozwiązania, które mocno wspierają ochronę środowiska i które z sukcesem wprowadzane są na polski rynek.
Europejski Fundusz Leasingowy S.A. jest prekursorem leasingu w Polsce. Funkcjonuje na rynku od 1991 r., a od 2001 r. jest częścią Grupy Crédit Agricole, co pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu.
EFL oferuje szeroki pakiet produktów jak: leasing, pożyczka, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia, faktoring oraz profesjonalne doradztwo. Współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych.
30-letnie biznesowe doświadczenie to solidny fundament na przyszłość, dlatego EFL chce dzielić się wiedzą, wdrażając nowoczesne cyfrowe rozwiązania, by jeszcze sprawniej obsługiwać swoich Klientów i Partnerów. Włącza się w kampanię #BiznesBezPapieru z poczuciem odpowiedzialności za promowanie idei na rzecz środowiska i przyspieszenia digitalizacji w biznesie.
EFL w ramach działań CSR od wielu lat angażuje się w liczne działania na rzecz środowiska, społeczeństwa i gospodarki.